artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Renesans kasetonów w branży reklamowej

Reklama zewnętrzna ma wiele twarzy. Jeśli chcemy uzyskać szeroki zasięg oddziaływania przy stosunkowo niskich kosztach produkcji dla wysokich nakładów, zdecydowanie powinniśmy rozważyć ten format promocji naszej marki.

Reklamy wielkoformatowe, billboardy to tylko jedne z wielu rodzajów reklamy zewnętrznej, ale dzisiaj spróbujmy przyjrzeć się bliżej bardzo popularnym na rynku kasetonom reklamowym.

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe występują pod wieloma postaciami, ale chcąc zamknąć je w węższych ramach, możemy sprowadzić ich postać do jednostronnych lub dwustronnych tablic, przedstawiających dany tekst lub obraz, który najczęściej ukazuje logo lub nazwę firmy.

Niektóre posiadają system sztucznego oświetlenia, podczas gdy inne prezentują bardziej tradycyjną, analogową formę.

Do wyprodukowania powierzchni reklamowej używa się różnych materiałów z których najpopularniejszymi są płyty kompozytowe typu dibond (alubond, alucobond i wiele innych), poliwęglan lity lub plexiglas. Osobną kategorie stanowią świetnie sprawdzające się  kasetony tekstylne z napinanym licem, które zwyczajowo stosuje się dla wielkopowierzchniowych reklam zewnętrznych z dodatkowym oświetleniem, choć świetnie sprawdzają się również we wnętrzach lokali jako reklamy przy recepcji, czy przy kasach sklepowych.

Kasetony reklamowe projektuje się i produkuje z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a ich kształt oraz wymiar zawsze dostosowany jest do wymagań klienta.

Jak mówi Remigiusz Rygoł, właściciel agencji reklamowej Grawerpix: "Kasetony reklamowe to jeden z najpopularniejszych obecnie produktów na rynku. Nasza firma ma w swojej ofercie ich wszystkie dostępne rodzaje i może pochwalić się wieloma realizacjami na tym polu. Nasze projekty charakteryzują się dbałością o najdrobniejsze szczegóły i są ściśle sprężone z nawet najbardziej wymagającymi oczekiwaniami klienta, którego zadowolenie jest dla nas zawsze priorytetem".

Czym warto rozważyć wybór kasetonów jako formy reklamy zewnętrznej? 

Kasetony reklamowe posiadają wiele zalet z których w pierwszej kolejności warto wymienić trwałość i odporność na warunki atmosferyczne materiałów z których są wykonane, co w sposób nieoceniony wpływa na ich długowieczność.

Dobrze zaprojektowane i wykonane realizacje sprzyjają budowaniu rozpoznawalności marki, a także pomagają odbiorcom reklamy zapamiętać miejsce siedziby firmy, sklepu lub punktu usługowego.

Kasetony są bardzo uniwersalnym i stosunkowo tanimi rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w wielu branżach.

NAWIGACJA

Tagi

related Posts