artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak szukać mieszkania z rynku pierwotnego?

Myślisz o kupnie mieszkania? Do wyboru masz lokale zarówno z rynku pierwotnego, jak i z wtórnego. Od Ciebie zależy, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza. Tym razem jednak zwrócimy szczególną uwagę na mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, aby znaleźć odpowiednie dla siebie mieszkanie.

Ustal budżet

Pierwszym krokiem podczas poszukiwań idealnego mieszkania, jest określenie swojego budżetu. Dzięki temu zyskasz pewność, ile dokładnie pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel. Najlepiej ustal, jaka jest maksymalna kwota za 1 mKw, na którą możesz sobie pozwolić.

Nie zapomnij, aby uwzględnić również dodatkowe koszty, jakie będziesz musiał lub musiała ponieść. Chodzi tutaj o wykończenie mieszkania, jego remont czy zakup wyposażenia.

Jeśli chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego, koniecznie udaj się do banku, aby ustalono Twoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić sporo czasu, gdyż od samego początku będziesz zdawać sobie sprawę z tego, jakie mieszkania są w zasięgu Twoich możliwości, a jakie nie.

Poszukaj stron internetowych firm deweloperskich

Kolejnym dobrym pomysłem, dzięki któremu można znaleźć mieszkania na rynku pierwotnym, jest poszukanie w Internecie stron www firm deweloperskich. Najlepiej wykorzystaj do tego wyszukiwarkę Google – i wpisz jakiego rodzaju mieszkanie Cię interesuje oraz podaj informację, czy ma być ono z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Gdy mieszkasz w Bydgoszczy, to dzięki geolokalizacji wyszukiwarka wyświetli Ci głównie propozycję firm deweloperskich z tego obszaru.

Warto wykorzystać w tym celu również Social Media, w których również reklamują się deweloperzy, od których możesz kupić swoje wymarzone mieszkanie.

Wyznacz profil swojego przyszłego mieszkania

Ważną częścią kupowania mieszkania od dewelopera lub po prostu z rynku pierwotnego jest stworzenie tzw. profilu idealnego mieszkania. Wiele osób twierdzi, że to właśnie od niego powinno się rozpocząć cały proces poszukiwań. Wszystko przez to, że na tym etapie niezbędne staje się ustalenie, jakie dokładnie ma być mieszkanie, które chcesz kupić. Gdy określisz takie kwestie, jak idealna lokalizacja, typ i rodzaj budownictwa, rozmieszczenie pokojów, piętro itd., poszukiwania staną się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Nie zapomnij też o takich kwestiach jak balkon, garaż czy dostęp do tarasu. Wszystko to będzie wpływało z jednej strony na Twój komfort, ale też na wartość mieszkania w przyszłości.

Przejrzyj portale z ogłoszeniami

Bardzo często poszukiwania mieszkania rozpoczynamy na portalach ogłoszeniowych. To tam można znaleźć wiele wartych uwagi ofert i reklam firm deweloperskich. Gdy mieszania są już ukończone, to dostępne są również zdjęcia, a w innym przypadku wizualizacje i projekty.

Pamiętaj, jednak, żeby zawsze przed podpisaniem umowy, sprawdzić rzetelność firmy i obejrzeć dokładnie lokal. Dzięki temu zyskasz pewność, że kupiłeś dokładnie takie mieszkanie, jakiego w tym momencie potrzebujesz.

NAWIGACJA

Tagi

related Posts