artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Karnisze do salonu – eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dekoracyjne

Nowoczesne karnisze sufitowe to jeden z lepszych sposobów na odświeżenie salonu w minimalistyczny sposób. Surowość wnętrza pozwala na małą liczbę dodatków – gdy znajdą się już akcesoria, które pasują do takiej stylistyki, to warto z nich skorzystać. Tym bardziej że karnisze pełnią też funkcję praktyczną.

Karnisze sufitowe – czym są?

Karnisze sufitowe są typem okiennego oporządzenia, którego używa się do wieszania zasłon. Pręty te składają się z systemu wsporników, które mocuje się do sufitu (lub góry ściany), co pozwala powieszenie zasłon bez wiercenia w ścianie i uszkadzania jej.

Zapewniają one wyjątkowy, nowoczesny wygląd każdego pomieszczenia – niezależnie czy jest to sypialnia, czy salon, czy nawet pokój biurowy. Świetnie ukrywają nieestetyczne ściany (np. dziury po wcześniejszych zasłonach), a czasami optycznie zwiększają przestrzeń w zatłoczonym już miejscu.

Są dostępne w wielu różnych stylach, kształtach i rozmiarach – zainteresowani znajdą bez problemu takie, które będą pasować do wybranego pomieszczenia i spełniać wszystkie wymogi wizualne.

Karnisze sufitowe pełnią też funkcję praktyczną. Dzięki nim można odgrodzić się od ciekawskich i wścibskich spojrzeń z zewnątrz. Zasłonięcie ich to dobry sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu i ucięcie drzemki nawet wtedy, gdy za oknem świeci słońce.

Do jakiego wnętrza będą pasować nowoczesne karnisze?

To, do jakiego wnętrza będzie pasować karnisz sufitowy, uzależnione jest w dużej mierze od materiału, z którego został wykonany. Najczęściej używa się wykończeń z:

  • mosiądzu,
  • niklu;
  • brązu;
  • chromu.

Nowoczesne karnisze do salonu o wykończeniach minimalistycznych są najczęściej koloru białego, czarnego lub szarego (stalowego).

Zamontować można je także w pomieszczeniach, które stylizowane są na tradycyjne i starsze – lepiej unikać wtedy jednak połyskliwego koloru czarnego. Specjaliści, którzy zajmują się tworzeniem przestrzeni polecają, aby stawiać na kolory jasne, kremowe i matowe. Komponują się wtedy one idealnie z fakturą ciepłego drewna i połączone razem dają efekt, który z pewnością zauważą wszyscy domownicy oraz wizytujący.

Ile kosztują karnisze?

Karnisze kosztują zazwyczaj od 100 do 500 złotych, w zależności od wymiarów. To mała cena jak za przedmiot, który składa się z tylu małych elementów (wsporniki, mocowania i inne elementy montażowe).

Karnisze łączą funkcjonalność użytkową z estetyczną i dlatego są jednymi z najlepszych elementów wyposażenia domu, na które można się zdecydować!

NAWIGACJA

Tagi

related Posts