artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Części AGD do urządzeń domowego użytku

Posiadając mieszkanie czy dom z pewnością każdy zakupił choć kilka niezbędnych artykułów gospodarstwa domowego. Niektóre z nich są niezbędne, a niektóre umilają wolny czas bądź poprawiają funkcjonowanie danego urządzenia. W dzisiejszych czasach rynek części AGD jest ogromny i posiada niezliczoną ilość produktów dostosowanych do różnych urządzeń. Mimo wszystko można zauważyć pewnie części AGD, które znikają z rynku w największej ilości… Jakie to części?

Szczotki do odkurzaczy

 

Odkurzacz jest niezwykle ważnym elementem każdego gospodarstwa domowego. Dzięki jego działaniu można w błyskawiczny sposób usunąć zalegające zanieczyszczenia znajdujące się nie tylko na podłodze, ale również na sofie, fotelach czy tapicerce samochodu. Szczotki do odkurzaczy są jednak konieczne aby wykonywać te czynności w bezpieczny dla danego materiału sposób.

 

Jednymi z najpopularniejszych szczotek do odkurzaczy są tak zwane turboszczotki. Ich budowa zapewnia zmaksymalizowanie efektywności odkurzania dywanów i powierzchni wrażliwych takich jak panele. Turboszczotka zawiera szybko obracający się wałek, który bardzo dobrze radzi sobie z brudem i zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchni dywanu. Wnika w jego wnętrze i wyciąga cały kurz znajdujący się w jego strukturze. Dodatek gumowych kółek ogranicza ryzyko zarysowania powierzchni paneli czy płytek do minimum. Oprócz turboszczotek popularność uzyskały szczotki ssawkowe z wydłużonym końcem. Potrafią dotrzeć w najciaśniejsze przestrzenie dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku odkurzania samochodów. Okrągłe ssawki z długimi włoskami bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku czyszczenia powierzchni delikatnych mebli czy tapicerki samochodu.

 

Filtry do okapów

 

Filtry do okapów są najczęściej wykorzystywane w mniejszych kuchniach z obiegiem zamkniętym. Okap zbudowany w ten sposób pobiera całą parę wodną oraz zamknięte w niej drobinki tłuszczu do swojego wnętrza. Następnie oddaje oczyszczone powietrze sprawiając, że mieszkanie nie przesiąka kuchennymi zapachami. Kluczem do prawidłowego działania okapu są dobrej jakości filtry, które mają za zadanie wyłapywać wcześniej wspomniane zanieczyszczenia zamykając je w swojej strukturze.

 

Filtry do okapów zbudowane są z węgla aktywnego. To bardzo dobry absorbent wykorzystywany w sporej ilości akcesoriów gospodarstwa domowego. W tym wypadku pochłania drobinki tłuszczu sprawiając, że okap jest w stanie oddać czyste powietrze. Takie rozwiązania idealnie nadają się do mniejszych kuchni bądź kuchni połączonych w salonie. W drugim przypadku sprawne działanie okapu jest podstawą aby meble w salonie nie nasiąkały nieprzyjemnym zapachem na stałe.

 

Filtry do ekspresu do kawy

 

Perfekcyjna, domowa mała czarna jest marzeniem wielu osób, które kupują nowy, często firmowy ekspres. Jednak po kilku miesiącach użytkowania bardzo często smak wyprodukowanej kawy nie jest już tak oszałamiający jak na początku. Czy to przyzwyczajenie bądź zły dobór ziaren? Niekoniecznie!

 

Bardzo często powodem takiego stanu rzeczy jest wykorzystywanie wody kiepskiej jakości – na przykład pochodzącej prosto z kranu. Nieprzefiltrowana woda zawiera w swoim wnętrzu sporą ilość chloru czy pestycydów, które w bardzo istotny sposób wpływają na smak i zapach wody. Używanie takiego substratu do produkcji kawy nie może skończyć się sukcesem. Dlatego profesjonalne ekspresy do kawy posiadają miejsce na montaż filtrów wody do ekspresów do kawy. Dzięki nim woda kranowa jest odpowiednio oczyszczania zanim trafi do wnętrza ekspresu. Usuwane są tutaj wszystkie składniki negatywnie wpływające na jakość wody – wraz z nadmierną ilością węglanów powodujących wytrącanie się kamienia! Podsumowując – chcąc uzyskać idealną, aromatyczną i smaczną kawę należy dbać o regularną wymianę filtrów w swoim ekspresie.

 

Podsumowanie

 

Powyższe przykłady są jedynie nielicznymi częściami AGD wykorzystywanymi do uwydatnienia funkcjonowania domowych sprzętów. Sklepy z takimi artykułami oferują ogromne ilości dodatków do urządzeń gospodarstwa domowego godnych uwagi. Warto przeanalizować własne urządzenia i zadbać o to, aby działały należycie.

NAWIGACJA

Tagi

related Posts