artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Pakiet Office zmienia nazwę na Microsoft 365

Microsoft Office to zdecydowanie najpopularniejszy na świecie program biurowy. W jego skład wchodzą programy takie jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook. Okazuje się jednak, że pakiet Office ma zmienić nazwę na Microsoft 365. Od tej pory aby móc korzystać ze wszystkich wspomnianych wyżej aplikacji będzie trzeba wykupić subskrypcję Microsoft 365. Poniżej wyjaśniamy szczegóły.

Office zmienia się w Microsoft 365. Co trzeba wiedzieć? 

Pakiet biurowy od Microsoftu od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród milionów użytkowników z całego świata. Korzystają z niego zarówno osoby indywidualne jak i pracownicy biur czy przedsiębiorcy. Teraz globalny potentat technologiczny podjął decyzję, że dotychczasowa nazwa pakietu - Office - zmieni się na Microsoft 365. Co ważne, wraz z tą zmianą nie będzie wprowadzonych żadnych zmian w składzie programów biurowych w ramach oferowanych pakietów. 

Aplikacje będą dostępne w modelu subskrypcyjnym o nazwie Microsoft 365. Aby móc korzystać z tego oprogramowania, trzeba będzie uiścić opłatę - miesięczną bądź roczną w zależności od wybranego abonamentu. 

Więcej szczegółowych informacji na temat Microsoft 365 można znaleźć na https://nano.komputronik.pl/n/koniec-microsoft-office-czas-na-microsoft-365/

Jakie aplikacje składają się na pakiet Microsoft 365?

W ramach pakietu Microsoft 365, który zastąpił Office, oferowane są dokładnie takie same aplikacje. Każdy subskrybent Microsoft 365 może zatem korzystać z następujących programów:

  • Microsoft Word,
  • Excel, 
  • poczta Outlook,
  • OneDrive (dysk w chmurze),
  • PowerPoint (aplikacja do tworzenia prezentacji multimedialnych),
  • platforma Microsoft Teams (służąca do prowadzenia rozmów). 

Zmiana, która zachodzi, polega jedynie na nowej nazwie pakietu i sposobie płatności. Zmiany będą również dotyczyły oprawy graficznej. Dotychczasowa aplikacja zostanie odświeżona, co powinno przypaść do gustu użytkownikom.

Pakiet Microsoft 365 - cena 

Pakiety Microsoft 365 są mocno zróżnicowane. Cena uzależniona jest od tego, do jakich zastosowań ma być wykorzystywane oprogramowanie. Wyższe ceny pakietów dotyczą firm. Najtańszy pakiet to Microsoft 365 Personal dedykowany osobom indywidualnym, który kosztuje od 299,99 zł na rok. 

Z kolei abonamenty dla firm są oferowane w zróżnicowanych cenach - ostateczny koszt zależy od liczby użytkowników. Przykładowo: cena Microsoft Business Premium to minimum 18,60 euro miesięcznie za każdego użytkownika. Każdy, bez względu na to, do jakich celów chce wykorzystywać pakiet Microsoft 365, z pewnością znajdzie taką ofertę, która będzie odpowiadała jego potrzebom. 

Więcej ciekawostek ze świata technologii możesz przeczytać na https://nano.komputronik.pl/newsy/

Wersje Microsoft 365 

W tej chwili Microsoft oferuje następujące wersje swoich pakietów:

  • Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych. Jest to opcja dedykowana rodzinom. Można go instalować na 5 komputerach.
  • Office 365 Small Business. Pakiet pozwalając na tworzenie i edytowanie plików pakietu Office z wykorzystaniem przeglądarki, który jest dedykowany małym firmom. 
  • Office 365 dla Studentów. Pakiet dedykowany studentom, który można instalować na 2 komputerach. 
  • Office 365 Small Business Premium. Jest to pakiet dla firm poszerzony o dodatkowe funkcjonalności. Zawiera wszystkie aplikacje oraz oferuje 25 GB miejsca na przechowywanie danych.

Subskrypcję Microsoft 365 można wykupić na https://www.komputronik.pl/category/2125/microsoft-office.html

NAWIGACJA

Tagi

related Posts